Karmelitánské knihkupectví
Knihy    iEncyklopedie    Čtenářský koutek    Katechismus    KNA.cz
Karmelitánské knihkupectvíKarmelitánské knihkupectví
Online prodejna
Vyhledávání


Doporučujeme:

Když vyschne studna

Modlitba po překonání začátků
Thomas H. Green
Info a běžná cena: brožovaná, 206 stran, 189 Kč
Edice: Orientace
Vydáno: 2006
Objednací číslo: 10863
Druh zboží: kniha Momentálně není skladem

Zašlete mi zprávu, pokud titul seženete:
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:


Anotace knihy
Mnozí z těch, kdo již překonali začátky života modlitby a zakusili radost, kterou přináší, jsou zmateni, když přijde období vyprahlosti a zdánlivé Boží nepřítomnosti. Kniha pomáhá tento stav objasnit a orientovat se v něm. Autor čerpá ze své dlouholeté zkušenosti duchovního vůdce a snaží se zpřístupnit myšlenky velkých mistrů modlitby, sv. Terezie z Avily, Jana od Kříže či neznámého autora knihy Oblak nevědění, a nabídnout nám je jako průvodce pro dobu, kdy “vyschne studna” Boží útěchy.
Thomas H. Green je jedním z nejoblíbenějších duchovních spisovatelů moderní doby. Jeho kniha Když vyschne studna je již od roku 1979 průvodcem pro ty, kdo již v modlitbě překonali začátky a chtějí jít dál.
Klíčová slova
modlitba
duchovní vedení
Jan od Kříže
Terezie od Ježíše
Ukázky z knihy
Ukázka 1
Ukázka 2
 
  Recenze
Thomas H. Green je jedním z nejoblíbenějších duchovních spisovatelů moderní doby. Jeho kniha Když vyschne studna je již od roku 1979 průvodcem pro ty, kdo již v modlitbě překonali začátky a chtějí jít dál.
Mnozí z těch, kdo zakusili potěšní z modlitby, jsou zmateni, když náhle přestane prýštit “voda útěchy” a oni se ocitnou v “temnotě”, zdánlivě Bohem opuštěni. Otec Green čerpá ze své zkušenosti dlouholetého duchovního vůdce a nabízí jasné a přehledné vysvětlení těžkostí i útěchy, které s sebou nese vyspělá modlitba. Zná velmi dobře díla svaté Terezie z Avily, Jana od Kříže, i Oblak nevědění od neznámého autora, a snaží se tyto velké mistry modlitby zpřístupnit obyčejným lidem. Jeho cílem je ukázat těm, kdo se nepovažují za mystiky ani za kontemplativce, že tito mistři skutečně hovoří k nim a nabízejí správné vedení v době, kdy se modlitba stane obtížnou a vyprahlou.
Ukazuje, že stav prázdnoty a bezútěšnosti je v určitém stadiu vyspělé modlitby nevyhnutelný, a že jej zakusili všichni duchovní velikáni. Nazývají jej různými jmény – svatá Terezie “vyschlou studnou”, svatý Jan od Kříže “temnou nocí”, neznámý autor z konce 14. století “oblakem nevědění”, Leonard Boase “modlitbou víry”. Všechny názvy však vyjadřují stejný stav duše, kdy se cítíme vyprahlí a od Boha navždy opuštění, a kdy musíme překonat svou přirozenost, nutící nás k aktivnímu hledání Boha. Musíme dovolit Pánu, aby se stal naším vládcem, a pasivně se oddat jeho uzdravující práci v nás, jejímž cílem je naše zbožštění, abychom byli “dokonalí, jako je dokonalý náš nebeský Otec” (Mt 5,48).
Autor přirovnává vyspělý duchovní život ke splývání v moři Boží lásky, kdy se vzdáváme svého vlastního úsilí někam doplavat, a plně se oddáme proudu, jímž je Bůh. Netvrdí, že je to snadné, poskytuje nám však rady a vedení, jak toto obtížné období překonat a naučit se “cítit v temnotě jako doma”. [**]

Nabídka podobných titulů:
- podobné tituly
- tituly od tohoto autora: Green Thomas H. 
- tituly z této edice: Orientace
- Tituly ke klíčovým slovům této knihy: modlitba duchovní vedení Jan od Kříže Terezie od Ježíše
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství
Autoři:
A, B, C, Č, D, Ď, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, Ň, O, P, Q, R, Ř, S, Š, T, Ť, U, V, W, X, Y, Z, Ž
Tituly:
A, B, C, Č, D, Ď, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, Ň, O, P, Q, R, Ř, S, Š, T, Ť, U, V, W, X, Y, Z, Ž, Ostatní
Klíčová slova:
A, B, C, Č, D, Ď, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, Ň, O, P, Q, R, Ř, S, Š, T, Ť, U, V, W, X, Y, Z, Ž, Ostatní
Tisk stránky


Karmelitánské knihkupectví iKarmel.cz
duchovní a křesťanská literatura
obsáhlá a přehledná nabídka
Kontakt: info@kna.cz.
Další kontakty zde

uživatel:
K tomuto titulu doporučujeme:

Výpis všech knižních tipů k heslu