Karmelitánské knihkupectví
Knihy    iEncyklopedie    Čtenářský koutek    Katechismus    KNA.cz
Karmelitánské knihkupectvíKarmelitánské knihkupectví
Online prodejna
Vyhledávání


Doporučujeme:

Katedrála moudrého písaře

Biblické příběhy pro malé i větší děti
Tommaso Mastrandrea, Giacomo Peregro
Info a běžná cena: vázaná, 123 stran, 299 Kč
Téma: dětské, knihy pro školáky
Edice: Dětské
Vydáno: 2006
Objednací číslo: 101159
Druh zboží: kniha Momentálně není skladem

Zašlete mi zprávu, pokud titul seženete:
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:


Anotace knihy
Matěj a Veronika odmalička rádi poslouchali vyprávění svého dědečka Tomáše. Nejvíce si oblíbili příběh o moudrém písaři, mnichu, který vyzdobil okna jedné katedrály. Děti jednoho dne tajemným způsobem vstoupí do jeho příběhu a prožijí s ním nádherné dobrodružství.
Moudrý mnich vypráví dětem s pomocí vitráží nejznámější příběhy Starého i Nového zákona. Jejich společné putování vede od stvoření světa až k nebeskému Jeruzalému na konci času. Na obrázcích je zachycena biblická zpráva o tom, jak Bůh stvořil svět, jak Noe postavil archu, jak si Hospodin povolával své služebníky Abraháma, Mojžíše, Davida, Šalomouna, Eliáše. Nakreslil i příběh židovské dívky Marie, narození jejího syna Ježíše, jeho život a mocné skutky, které vykonal. Mnich zobrazil Ježíšovu smrt na kříži i to, jak vstal z hrobu, ukázal se apoštolům a daroval jim Ducha svatého.
Kniha je určena především dětem od 5 do 11 let a jejich rodičům. V každé kapitole najdeme shrnutí hlavního poselství biblického příběhu, srozumitelné vysvětlení méně známých pojmů a odpověď na jednu otázku související s příběhem. Je vhodnou pomůckou také pro katechety do hodin náboženství, pro ty, kdo připravují nedělní dětské mše, pro společenství maminek, vedoucí nedělních škol, tematicky laděných dětských táborů a jiné zájemce.
Klíčová slova
bible-dětské-katechetika
Dobrozdání
Obrazová knížka Katedrála moudrého písaře přivádí k Bibli nejmenší čtenáře a posluchače. Jejich průvodcem je Moudrý písař, mnich, jehož sám Pán Bůh požádá, aby to, o čem Bible jen vypráví, dětem také nakreslil - a to na vitráže jedné krásné katedrály. Mnich po jisté námaze úkol zdárně splní a děti tak mohou na bránu jeho katedrály zaklepat.
V knize najdeme nejdůležitější příběhy Starého i Nového zákona. V první části se dočteme, jak Bůh stvořil svět, jak Noe postavil svou archu, jak si Hospodin povolal své služebníky Abraháma, Mojžíše, Davida, Šalomouna, Eliáše, Jonáše a mnoho dalšího. V druhé části sledujeme příběh židovské dívky Marie, narození jejího syna Ježíše, jeho život a mocné skutky. Vidíme, jak Ježíš jednal s každým člověkem, s nímž se setkal, o čem jako Boží Syn poučoval každého z nás ve svých podobenstvích. Ježíšův život nekončí jeho smrtí na kříži - vstal z hrobu, ukázal se apoštolům a dal jim Ducha svatého. Apoštolové nesli a rozšířili jeho radostné poselství do všech koutů světa.
Knížku ocení rodiče a prarodiče úplně malých dětí, které ji mohou nahlas předčítat například před spaním. Každý příběh doprovází jemné kresby vztahující se k danému příběhu. Knížka se může stát inspirací pro práci při hodinách náboženství. Děti mohou biblický příběh samy převyprávět nebo namalovat vlastní vitráž. Dalším cenným přínosem je, že děti mohou s knížkou doslova růst. V každém vyprávění jsou totiž zvýrazněny klíčové postavy a pojmy, které jsou na každé straně také vysvětleny. Knihu tak dítě po přečtení neodloží, ale nechá si ji jako trvalý podnět k hlubšímu poznávání světa křesťanství.[**]

 
Nabídka podobných titulů:
- podobné tituly
- tituly od tohoto autora: Mastrandrea Tommaso  Peregro Giacomo 
- tituly z této edice: Dětské
- Tituly k tomuto tématu: dětské, knihy pro školáky
- Tituly ke klíčovým slovům této knihy: bible-dětské-katechetika
- Knihy od tohoto původce: Karmelitánské nakladatelství
Autoři:
A, B, C, Č, D, Ď, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, Ň, O, P, Q, R, Ř, S, Š, T, Ť, U, V, W, X, Y, Z, Ž
Tituly:
A, B, C, Č, D, Ď, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, Ň, O, P, Q, R, Ř, S, Š, T, Ť, U, V, W, X, Y, Z, Ž, Ostatní
Klíčová slova:
A, B, C, Č, D, Ď, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, Ň, O, P, Q, R, Ř, S, Š, T, Ť, U, V, W, X, Y, Z, Ž, Ostatní
Tisk stránky


Karmelitánské knihkupectví iKarmel.cz
duchovní a křesťanská literatura
obsáhlá a přehledná nabídka
Kontakt: info@kna.cz.
Další kontakty zde

uživatel:
K tomuto titulu doporučujeme:

Výpis všech knižních tipů k heslu